System luminescencyjny

System luminescencyjny

Mamy w ofercie farbę, która wykorzystuje efekt fosforescencji, czyli zdolność do świecenia w ciemności. Obecne w farbie kryształki luminofora świecą w ciemności na zielono.
Nie zawiera fosforu, jest odporna termicznie, nie jest toksyczna. Typ Glow in Dark.

  • Luminol A – farba luminescencyjna akrylowa zielonkawo-żółta/zielona;

Farby luminescencyjne (fosforyzujące) wymagają białego lub bardzo jasnego podłoża, dla jak najbardziej efektywnego emitowania koloru fosforescencji. Luminofory występują w różnych kolorach: biały/niebieski, biały/zielony, czerwony/pomarańczowy, zielonkawo-żółty/zielony i inne podobne.

Te pigmenty krystaliczne mają różną zdolność do oddawania zaabsorbowanej energii ze światła słonecznego, a także lamp ultrafioletowych, stroboskopów, itp. Świecą w ciemności od kilkunastu minut do kilkunastu godzin w zależności od rodzaju. Ich status reguluje norma PN-EN ISO 7010:2012 oparta o DIN 67510.

Farba luminescencyjna znajduje zastosowanie głównie do oznaczeń dróg ewakuacyjnych, znaków BHP i P. POŻ., reklamy, galanterii i akcesoriów. Nasza farba jest w najpopularniejszym kolorze luminofora, stosowanym zarówno do układów rozpuszczalnikowych jak i wodorozcieńczalnych.

  • Luminol A – farba luminescencyjna akrylowa rozpuszczalnikowa tiksotropowana zielonkawo-żółta/zielona z luminoforem zbudowanym z kryształów siarczku cynku aktywowanym miedzią, o emisji fali głównej 510 nm do 4,5 godziny po naświetleniu. Aplikacja na metale, beton, drewno, szkło i wybrane tworzywa sztuczne.

Farby podkładowe pod farbę luminescencyjną:

Kolor biały tła pod luminescent może stanowić oddzielną powłokę lub jednocześnie pełnić funkcję podkładu o cechach oczekiwanych na wybranym podłożu: beton, metal, drewno, tworzywo i inne.

  • Yumak 516 PU 2-K biała – farba poliuretanowa dwuskładnikowa pod Luminol A, o podwyższonej wytrzymałości do stosowania na podłoża mineralne, metale i tam, gdzie potrzebujemy maksymalnej wytrzymałości.
  • Yumak PU 2-K biała – farba poliuretanowa podkładowa pod Luminol A, na drewno, tworzywo i podłoże mineralne.
  • Yumak A biała – farba akrylowa podkładowa pod Luminol A na drewno, tworzywo, podłoże mineralne i stal bez oznak korozji.

Farby podkładowe, mogą pełnić funkcje samodzielnych powłok nawierzchniowych.

Lakiery ochronne luminescentów

Należy ostatnią powłokę farby Luminol A pokryć lakierem ochronnym w celu osłony luminofora przed uszkodzeniami mechanicznymi, które niszcząc kryształy przez zgniecenie, powodują utratę ich zdolności do świecenia. Ponadto lakier ochronny ułatwia czyszczenie zabrudzonych powierzchni, a tym samym jakość fosforescencji nie osłabia się.
Zalecamy nasz sprawdzony bezbarwny lakier poliuretanowy z absorberami UV, nie pochłaniający emitowanej przez kryształy długości fali świecącej na zielono afterglow.
Lakier ten jest odporny na ścieranie, twardy, elastyczny, wytrzymały na środki myjące.

  • Yumalak Y PU 2-K – lakier jachtowy poliuretanowy dwuskładnikowy połysk, hydrofobowy, o wysokiej odporności na ścieranie i bardzo dobrej adhezji do podłoża. Zalecany na rozpuszczalnikowe farby luminescencyjne Luminol A.

Lakiery jachtowe Yumalak Y PU 2-K mogą pełnić funkcje samodzielnych powłok nawierzchniowych, zamykających także inne systemy farb Yumacom, zgodnie ze specyfikacjami podanymi w tych systemach.

Dziękujemy za zapoznanie się z powyższym opisem naszego systemu luminescencyjnego, co powinno ułatwić, w razie potrzeby, składanie zamówień, do czego zachęcamy.
Zamówienia prosimy składać telefonicznie +48 512 996 272 lub mailowo: biuro@yumacom.pl.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania to chętnie na nie odpowiemy i doradzimy. Zapraszamy.

Inne realizacje…

Akrypolak Termoaktywny

Akrypolak Termoaktywny

Świetlik dachowy hali produkcyjnej firmy Conhpol Stanisław Górny k/ Kalwarii Zebrzydowskiej – lipiec 2021. Pokrycie...

Masz pytania? Pisz

Chcesz zamówić nasz produkt zadzwoń lub napisz

Napisz do nas

10 + 7 =

ul. Przemysłowa 1A, 43-440 Goleszów

NIP: 548-000-07-34

pl_PLPL