Akrypolak Termoaktywny

Świetlik dachowy hali produkcyjnej firmy Conhpol Stanisław Górny k/ Kalwarii Zebrzydowskiej – lipiec 2021. Pokrycie połaci z przezroczystych płyt poliwęglanowych świetlika od strony południowej w celu zmniejszenia nagrzewania się hali w słoneczne i gorące dni, a także wyeliminowania wpadania oślepiających promieni słonecznych do wnętrza hali, bez utraty jakości oświetlenia dziennego w hali.

Cel został osiągnięty.

Inwestor wyraził życzenie pomalowania transparentnym lakierem rozpraszającym promienie słoneczne tylko z jednej strony, gdy słońce dotyka południowej połaci długiego świetlika dachowego. W pierwszej kolejności płyty poliwęglanowe zostały umyte ze starej powłoki zabezpieczającej – złuszczającej się białej farby emulsyjnej, o słabej przyczepności do PC – poliwęglanu. Następnie płyty zostały odtłuszczone i pokryte bezbarwnym lakierem wodorozcieńczalnym, zawierającym rozproszoną nanokrzemionkę i mikrosfery termoaktywne. Uzyskano powłokę o bardzo dobrej przyczepności do PC, odpornej na promieniowanie UV słońca, rozpraszającej promienie słoneczne bez utraty jasności i redukującej zauważalnie nagrzewanie się hali, co potwierdzili pracujący tam pracownicy na liniach produkujących buty Conhpol.

Dzięki termo izolującemu działaniu mikrosfer latem hala nie będzie się zbytnio nagrzewała, a zimą hala będzie się dużo wolniej oziębiała, z korzyścią zaoszczędzenia kosztów klimatyzacji/ogrzewania.

Prace malarskie naszym lakierem wodorozcieńczalnym czysto akrylowym Akrypolak Termoaktywny bezbarwny matowy o właściwościach izolacyjnych wykonała firma Proalp Bielsko-Biała pod nadzorem merytorycznym Yumacom w lipcu 2021.

Inne realizacje…

Żywica do zalewania kanionów

Żywica do zalewania kanionów

Yumakanion Epoxy 2-K Clear to żywica do zalewania "kanionów" między łączonymi deskami, do odlewania przedmiotów...

Masz pytania? Pisz

Chcesz zamówić nasz produkt zadzwoń lub napisz

Napisz do nas

9 + 12 =

ul. Przemysłowa 1A, 43-440 Goleszów

NIP: 548-000-07-34

pl_PLPL