System Ochrony Stali i Drewna ALKURET


OPIS - System składa się z produktów dwuskładnikowych będących kombinacją specjalnych nieżółknącychżywic alkidowych z akrylami, utwardzanych na powłoki alkidowo-poliuretanowe, o wysokiej odporności na środowisku eksploatacji w zmiennych warunkach wewnętrznych i pogodowych. Alkurety są hydrofobowe, odporne mechanicznie, maja dobrze zbalansowaną twardość i elastyczność, w zależności od przeznaczenia, uzbrojone są w filtry UV przeciw destrukcyjnemu działaniu słońca. Wolne utwardzacze pozwalają na użycie mieszanek do 8 godzin w dowolnych technikach aplikacji.
Dla wygody klienta przygotowujemy system ALKURET wg jego zapotrzebowania w zakresie ochrony i oczekiwanej estetyki efektu końcowego powłok.

Alkuret Steel 2K bezbarwny i kolor w różnym stopniu połysku przeznaczony jest bezpośrednio na stal zwykła, polerowaną lub ocynkowaną, jeśli nie wymagamy systemowej ochrony antykorozyjnej powłoki, ale chcemy zachować długotrwałą dekoratywność gołego podłoża. Do zastosowania na metalowe elementy meblowe, sprzęt sportowy siłowni, galanterię, itp
Pod Alkuret Steel, do ochrony antykorozyjnej zalecamy podkład Minia Nova w tym samym kolorze co Alkuret. Do zastosowania na metal eksploatowany w zmiennych warunkach wilgoci wewnątrz obiektów i warunkach pogodowych: konstrukcje przemysłowe, wiaty przystankowe, architektura ogrodowa, drogowa, pojazdy i maszyny.

Alkuret Wood 2K bezbarwny i kolor w róznym stopniu połysku przeznaczony jest bezpośrednio na drewno i materiały drewnopochodne: sklejki, płyty, forniry,
do hydrofobowych zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych zabezpieczeń pogodowych,w tym przeciwko destrukcyjnemu działaniu słońca. Do zastosowania na meble i małą architekturę ogrodową, parkany, tarasy, stolarkę i okładziny domów. Pod Alkuret Wood bezbarwny zalecamy kolorowe grunty Alkipolak Impregnat w szerokiej gamie barw Alkuret Wood w wersji specjalnie lekko kryjącego matu zalecamy na drewno, gdzie chcemy przytuszować przebarwienia sinicowe.Alkuret Wood Kolor zalecamy do drewna, od którego nie oczekujemy zachowania widoku usłojenia, a szczególnie do płyt meblowych surowych i do recoatingu płyt fornirowanych. Posiadamy w ofercie Alkuret Wood białą nieżółknącą o wysokim stopniumatu do przemalowań i odświeżania mebli kuchennych, ogrodowych i salonowych.

 

Alkuret Steel     Alkuret Wood